Spływ kajakowy – Dlaczego warto się wybrać?

Spływ kajakowy o wschodzie słońca na jeziorze ełk

Spływy kajakowe w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Poniżej przedstawiamy największe zalety tej formy wypoczynku. 

Kajaki to aktywna forma wypoczynku

Spływy kajakowe to kolejna forma aktywnego wypoczynku wśród natury. Wiosłując możemy w 100% zapomnieć o pędzie otaczającego nas świata i w spokoju relaksować się na wodach jezior i rzek.

Można to śmiało porównać z rekreacyjną jazdą rowerem. Jeśli odpowiednio wybierzemy trasę jak i sprzęt, w którym spędzimy kilka godzin, to zagwarantujemy sobie dzień pełen relaksu, jednocześnie zachowując nie małą formę aktywności. 

Spływ kajakowy to propozycja dla każdego

Rekreacja w kajaku jest skierowana dosłownie do wszystkich.  Spływy umożliwiają spędzanie wspólnego czasu w gronie najbliższych, bez względu na wiek jak również sprawność fizyczną uczestników.

Kolejnym atutem jest poziom doświadczenia z wiosłem w dłoniach, ponieważ bez problemu odnajdą się tu osoby początkujące jak i zaawansowane. Wszystkich jednak zachęcamy do wcześniejszego sprawdzania tras, przed testowaniem ich osobiście.

Korzystając z usług wypożyczalni Kajakov macie pewność, że proponowana trasa została sprawdzona i nic was nie zaskoczy.

Relaks wśród natury

Wybierając się na kajaki, możemy jak najbardziej liczyć na odpoczynek i pełen relaks. Przy okazji, tak już w gratisie naładujemy baterie na kolejne dni. 

W tym punkcie istotnym elementem będzie wybór odpowiedniej trasy. Dla osób, które cenią sobie spokój i ciszę polecamy szukać mniej popularnych tras/rzek. W 100% polecamy spływy kajakowe rzeką Ełk, gdzie nie napotkamy tłumów na trasie jak na niektórych, bardzo popularnych rzekach. 

Wiele możliwości na spływ

Przepływając wybraną trasę wielu z Nas już myśli o następnej przygodzie. A możliwości mamy wiele – wystarczy spojrzeć na mapę i na ilość rzek w Polsce. Możemy śmiało nazwać się jednym z najlepszych miejsc do kajakowych przygód.

Dodatkowo z każdym kolejnym spływem możemy zmieniać poziom trudności jak i długość pokonywanych tras. Spływ kajakowy każdą rzeką to zupełnie inna, nowa przygoda!

 

Kontakt z naturą

W dzisiejszych czasach większość osób czas wolny spędza z telefonem w dłoni, coraz bardziej oddalając się od aktywności na zewnątrz. 

Spływy kajakowe umożliwiają Nam bardzo bliski kontakt z naturą. Płynąc mamy liczne okazje spotkać przeróżne gatunki zwierząt i roślin. Każdy zakręt to zagadka – co uda się Nam zobaczyć.

 

Niska cena

Wybierając się na spływ kajakowy możemy nastawić się na stosunkowo niskie koszty takiej przyjemności. Nie ma potrzeby kupować jakichkolwiek akcesoriów i sprzętu – wszystko znajdziemy na miejscu w wypożyczalni kajaków. 

Dodatkowo gdy planujemy przygodę wraz ze znajomymi zazwyczaj możemy liczyć na zdecydowanie korzystniejszą cenę.  W niektórych wypożyczalniach jak np. Kajakov, bardzo łatwo zgarnąć rabat na kolejny spływ np. za oznaczanie relacji bądź zdjęć

Świetna zabawa!

Podsumowując wszystkie zalety, zdecydowanie możemy przyznać, że kajaki to przede wszystkim dobra zabawa – najczęściej w najlepszym gronie!  Wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak to wygląda od środka, zapraszamy na naszego fanpage’a gdzie na bieżąco dodajemy nasze aktualności z życia.